Pro školy

Uspořádáme program pro vaši střední, nebo základní školu v kině,  který vás bude bavit! Máme na výběr z několika kulturních akcí, které jsou složeny z promítání filmu a následné besedy. Cena programu je vypočítána podle počtu studentů. Pedagogický doprovod je zdarma.

Tajemná zákoutí České republiky

Česká republika je plná tajemných míst jako jsou hrady, zámky, jeskyně, nebo třeba zříceniny a rokle. O těch nejtajemnějších, strašidelných místech jsme připravili krátké povídání a promítání filmu Po setmění, který vyšel do kin na konci roku 2016. Film Po setmění natočila skupina přátel, která se v létě téhož roku vydala na výpravu po, podle nich, nejstrašidelnějších místech ČR. Na těchto místech natočili road-trip dokument. Jde o Stránskou skálu v Brně, jihlavské podzemí, hrad Housku, bohnický hřbitov bláznů a statek Pohádku na Šumavě. Na jejich cestě se snažili zjistit, jestli jsou místa opravdu tak strašidelná, jak se zdá, a jestli se na nich opravdu něco děje. Potkali se také s lidmi, kteří jsou s místy v každodenním kontaktu. Cestou také zažili spoustu nevšedních zážitků. Po promítání je připravena beseda s tvůrci filmu, kteří jsou připraveni odpovědět dotazy diváků a pohovořit o jejich zážitcích do větších detailů.

délka programu: 90 - 110 min. | cena: od 40,- Kč / student

Neobyčejné svátky s filmem Prostě obyčejné Vánoce

Film prostě obyčejné Vánoce je komedií odehrávající se v předvánoční Olomouci. Přichází zima, posouvá se čas a stupně se blíží bodu mrazu, který k vánoční atmosféře neodmyslitelně patří. Plní se obchodní domy, lidé nakupují dárky a důkladně rozmýšlí, na co ještě nesmí při všech těch přípravách zapomenout. To však neplatí pro Marka, programátora, který se tento rok rozhodl oprostit od všech zvyklostí v těchto svátcích. Marek Vánoce z nějakého důvodu prostě nemá rád a slavit je za žádnou cenu nehodlá. Jednoho dne ho však jeho dlouholetý a bezradný kamarád poprosí o výběr dárku pro jeho přítelkyni. Bude to impuls a zároveň i poslední šance k navrácení vánoční nálady do Markovy duše? Film je doprovázen o besedu s tvůrci a povídání tvůrců o natáčení a výrobě filmu.

délka programu: cca 90 min. | cena: od 50,- Kč /student

Máte zájem o některý z našich programů? 
Neváhejte nás kontaktovat s termínem.